ЗДО №4, ”Дзвіночок”, Летичів
Хмельницька область, Хмельницький район

Матеріально - технічне забезпечення закладу

   Обладнання та оснащення освітнього процесу у Летичівському ясла - садку №4 «Дзвіночок» здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту"; Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2016 р. №563/28693; Примірного переліку ігрового та навчально - дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19.12.2017 №1633.
 

   ЗДО № 4«Дзвіночок» – бюджетна установа, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує бюджет громади. Однак, завдання адміністрації садочка полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні.

 1.  ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА  ОСВІТНЬОГО ЗАКЛАДУ

  Матеріально - технічна база - необхідна умова функціонування освітнього закладу. Вдосконалення матеріально - технічного забезпечення ЗДО №4 «Дзвіночок» сучасним навчальним і спортивним обладнанням, інформаційно-технічними засобами дає можливість створення оптимальних умов для гармонійного розвитку дітей, їх творчого, фізичного, інтелектуального, емоційного потенціалу; збереження та  зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я малюків, а також створення доступних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами та  організації додаткових освітніх послуг.     

         Важливим аспектом функціонування «Дзвіночка» є стан приміщення, території, групових кімнат. Територія закладу і розташовані на ній приміщення (приміщення закладу, господарчі приміщення, овочесховища) відповідають санітарному Регламенту для дошкільних навчальних закладів та утримуються в належному стані.

         Приміщення садочка  побудоване у 1944 році, як дитячий будинок. ЗДО №4 розташованний у пристосованій двоповерховій споруді з проектною потужністю на 100 дітей. З 2005 року у Летичівському ясла - садку № 4 «Дзвіночок» ведеться постійна та планомірна робота щодо його модернізації за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів. Так, з метою енергозбереження було перекрито дах будівлі, утеплено фасад, замінено вікна та двері, проведений капітальний ремонт харчоблоку, пральні, санітарного осередку для дітей, проведений ремонт групових приміщень та коридорів та ін.

     Загальна площа будівель, до яких входять приміщення закладу, господарчі будівлі з овочесховищем, овочесховище, котельня, складає 743,4 кв.м (житлова – 580,2 кв.м, нежитлова – 163,2 кв.м.), загальна площа території закладу – 1,2720 га. Територія  «Дзвіночка»  озеленена, має огорожу по всьому периметру.  Обладнано      7 окремих  ігрових майданчиків із зеленими насадженнями для кожної вікової групи на яких встановлено  тіньовий навіси, пісочниці, ігрове, спортивне обладнання, яке вдало доповнено нестандартним ігровим обладнання виготовленим та встановленим при допомозі батьків.

 

 

   Групові майданчики відділяються від автомагістралі яблуневим садом, мешканцями якого є чудові казкові герої, витвори фантазії і таланту  працівників та батьків садочка.
     Весь колектив  докладає максимум зусиль, щоб територія була привабливою та доглянутою. Адже це водночас і візитна картка «Дзвіночка» і невід’ємна складова освітнього простору.

 

       Тому,  на   території дошкільного закладу створено   еколого – розвивальне середовище  «Екологічна  стежина»  відповідно до особливостей  природного  довкілля, яка охоплює  такі зупинки:  куточок лісу «Чарівний ліс»; квітники «Трояндове диво», «Казкова галявина»;  штучна водойма «Озеро Жабки – мандрівниці»; годівнички для птахів «Пташине містечко»; куточок лугу «Пасіка Бджілки Майї»; мурашник «Мурашина родина»; куточок села «Бабусине подвір’я»; город «Сонячні грядки сусіда Крота».

   У ЗДО №4 «Дзвіночок», на даний час, функціонують: 6 групових приміщень, кабінет завідувача, методичний кабінет, музично-спортивна зала,  кабінет медичної сестри, кімната гігієни для дітей, роздягальні;  харчоблок, комора харчова, комора каштеляна, пральня, кімната для миття посуду. У  закладі дошкільної освіти  створені належні умови для навчання та виховання дітей: кожна вікова група має окреме приміщення, в якому обладнано ігрову та спальну. Фактична кількість дітей, які відвідують дошкільний заклад, складає 141 здобувач освіти (станом на 01.06.2020 року).

Кількість приміщень:
     1.Навчальні:
– 6 групових приміщень ( ІІ поверх);
– 1 музично-спортивна зала (хол)  (ІІ поверх);
Технічний стан - задовільний.
      2. Підсобні:
- роздягальні для дітей – 2 приміщення (ІІ поверх);
- комора для м’якого інвентарю – 1 приміщення (І поверх);
- харчоблок – 2 приміщення  (І поверх);
- комора харчова – 2 приміщення (І поверх);
- пральня з прасувальною - 2 приміщення (І поверх);
- кімната для миття посуду – 1 приміщення (І поверх);
- санвузли – 2 окремих приміщення: 1приміщення - для дітей (ІІ поверх) та  1 приміщення - для працівників (І поверх);
Технічний стан - задовільний.
      3. Адміністративні приміщення:
- кабінет завідувача – 1 приміщення (ІІ поверх);  
- методичний кабінет – 1 приміщення (ІІ поверх);  
- кабінет медичної сестри – 1 приміщення ( ІІ поверх);
 Технічний стан - задовільний.

         Всі приміщення ЗДО №4 «Дзвіночок»  мають сучасний естетичний  вигляд, адже адміністрація закладу приділяє багато уваги цьому питанню. Так, коридори та хол оздоблені дизайнерськими квітами, які надають приміщенню колоритності та барвистості, а також стіни коридорів прикрашають сучасні тематичні стенди ( 7 шт.).

       Хол використовується  як музична та спортивна зала. Він динамічний і  змінюється відповідно до пори року, мети, теми заходу. Не зважаючи на те, що  в закладі немає спеціально облаштованої фізкультурної зали (адаптовано хол приміщення, площа якого становить 30 кв. м.), день у садочку починається із ранкової гімнастики, а фізкультурні заняття є щоденними. Наявний в достатній кількості спортивний інвентар, такий як: куби, дошки, стояки, м’ячі, скакалки, палиці та ін., який зберігається у підсобному приміщенні і виносяться безпосередньо перед початком заняття.

           Вся музична діяльність дітей, також, проводиться у  холі  закладу де знаходиться фортепіано,  мікрофони, акустична система,  тощо.

     Обладнано методичний кабінет, який є центром науково-методичної роботи з педагогічними працівниками садочка та поширення психолого-педагогічних знань серед батьків щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку. Він забезпечений методично літературою, технічними засобами навчання, обладнанням для презентацій та творчих заходів це: проектор, комп’ютер, ноутбуки, мультимедійний екран, підсилювачі, та ін. У закладі забезпечено доступ до високошвидкісного інтернету та підключено WI-FI .​

    У садочку дотримується принцип ізоляції груп одна від одної. А в  ігрових  кімнатах створений сучасний освітній простір для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників, який спрямований на реалізацію завдань Базового компоненту дошкільної освіти через втілення принципу особисто - орієнтованого підходу в умовах впровадження концепції Нової української школи.

      Так, групові приміщення повністю забезпечені твердим та м’яким інвентарем. Групи  обладнанні шафами для іграшок і підсобного матеріалу, столами, стільцями. Обладнання   відповідає зросту та віку дітей.

       Столи в групах мобільні і можуть змінювати форму та розташування, а до складу ігрового середовища, входять розвивальні осередки, такі як: природознавчий; дитячого експериментування; ігрової діяльності; зображувальної діяльності; музичний; спортивний; художнього слова;  народознавства; безпеки життєдіяльності; центр піску та води (ранній вік) та ін.. Ігрові в групових осередках обладнуються шафами для іграшок і підсобного матеріалу.

     А для освіти дітей з особливими освітніми потребами функціонує інклюзивна група, яка обладнана :  Дошкою Монтессорі, світловим столом – пісочницею, сортерами, кінетичним піском та ін..

     Площа групових приміщень невелика, тому вихователі враховуючи потреби та інтереси дітей, їх уподобання,  самі визначають кількість осередків, їх розміщення та обладнання відповідно до  Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти.

 

        Дизайн спалень в «Дзвіночку» – справа особлива. Тому, вони  обладнанні сучасними якісними меблями.  За кожною дитиною закріплено ліжко, а кожне спальне місце забезпечене необхідними постільними речами, зокрема матрацом, подушкою, двома ковдрами (для холодного та теплого періоду року), трьома комплектами постільної білизни, двома чохлами на матрац, покривалом, мішком для постільної білизни, рушниками для обличчя та ніг. А висувні ліжка  дозволяють заощадити місце в  невеликих приміщеннях. Перед денним сном малята із задоволенням ходять по килимках здоров’я, адже масаж стоп корисний  для профілактики плоскостопості. Тому в садочку, в кожній спальні, є масажні килимки, витвори фантазії  вихователів.

    Туалетна кімната для дітей обладнана вішалками для рушників і предметів особистої гігієни, які закріплені за кожною дитиною та відповідно промарковані, а також господарською шафою для горщиків та інвентарю.

   Медичний кабінет забезпечено ростоміром та вагою для антропометричних вимірювань дітей, кушеткою,  маніпуляційним столом,  кварцовою лампою та необхідними медикаментами.

   Цікаві та змістовні куточки для батьків «Для вас, батьки», виставки дитячих робіт «Вернісаж дитячої творчості», які прикрашають групові роздягальні. А  щоб зробити їх затишними  і привабливими, шафи, в яких зберігаються речі малят, з любов’ю розмальовані працівниками  дитячого садка. Це справжні витвори мистецтва​.

 

   Централізовані системи водопостачання, водовідведення  та автономна система  опалення знаходяться в робочому задовільному  стані.

      Територія закладу повністю огороджена (паркан – 495,29 м/п), обладнано 7 ігрових майданчиків з 2 тіньовими навісами. Ведеться робота щодо влаштування ще 4 тіньових навісів ( за числом груп ).
     Відділено  господарчий майданчик, який обладнаний двома технічними будівлями  площею 19,0 кв.м та 116,0 кв. м. А на майданчику для збору сміття встановлено два контейнери, закритих кришками, розташованих на твердому покритті.

2. АНАЛІЗ ТА ТЕХНІЧНИЙ СТАН БУДВЕЛЬ

    Загальна площа будівлі корпусу №1 – 580,2 кв.м.  План будівлі має складну конфігурацію і складається з 2-х поверхів. Сполучення між поверхами немає. Вхід на другий поверх здійснюється по сходах  з боку дворової території. Сходи було відремонтовано та  влаштування перила до них в 2014 р.   Всі приміщення на І та ІІ поверхах сполучаються коридорами, що складають 79,68 кв. м. В будівлі закладу є один основний вхід, один вхід до службових приміщень (харчоблоку, пральні, складських приміщень, кімнати для миття посуду), 2 пожежні виходи. На входах встановлено 2-є  металевих дверей та 3 балконних металопластикових  дверей. На рівні 1-го та 2-го поверхів розміщені групові приміщення, що складаються з ігрових, спалень, адміністративні приміщення персоналу, харчоблок, пральня, санітарні осередки і підсобні приміщення. По всьому закладу встановлено 28 шт. міжкімнатних дверей.

        Харчоблок знаходиться на першому поверсі з виходом назовні. Приміщення харчоблоку капітально відремонтоване у 2012 році, має  загальну площу - 63,631 кв.м. та складається з таких виробничих приміщеннь: цеху первинної обробки продуктів (15,60 кв.м.); гарячого цеху для приготування страв (16,348 кв.м.);  мийного відділення столового посуду та мийного відділення кухонного посуду;   комор для зберігання продуктів (31,683 кв.м.). 

Так, в двох    спеціально    обладнаних  коморах зберігаються продукти  харчування,  продовольча  сировина   та   тара.  Комори   оснащені  необхідним холодильним обладнанням, а саме: холодильниками  побутовими  (2 шт.),   морозильними   камерами  2 (шт.). Наявні  6 термометрів для контролю температурного режиму під час збереження продуктів харчування. Для молочних та м'ясних  продуктів    передбачено  окреме холодильне   обладнання. Також комори   оснащені   необхідними  меблями, посудом,  інвентарем,  у тому числі для відкривання тари, засобами вимірювання, гирями,  тарою.     Стелажі та  шафи,    для зберігання  продуктів  харчування,  підняті від підлоги на 15 см. для забезпечення можливості  прибирання.  При  зберіганні продуктів  у  тарі  на   стелажах  вони встановлюються на відстані 20  см.  від  стіни. 

     Також харчоблок укомплектовано необхідним технологічним обладнанням, відповідно до вимогам Інструкції з організації харчування, а саме: електричною  плитою з  духовою шафою; електричною сковородою; електричними м'ясорубками (2 шт);   виробничими столами  з нержавіючої сталі для обробки продуктів харчування (7 шт), які мають відповідне маркування;  шафами;  стелажами. Наявні засобами  вимірювання, а саме: терези товарні та   гастрономічні,  які промарковані окремо для сирої та готової продукції. Харчоблок повністю укомплектований необхідним посудом та інвентарем, який має відповідне маркування. Стан харчоблоку та його допоміжних приміщень –– задовільний, відповідає санітарно – гігієнічним вимогам.

     Для довгострокового зберігання овочів є спеціальні приміщення ( 2 овочесховища загальною площею 124,282 кв. м), які знаходяться на території закладу та мають задовільний стан, бо щороку готується до належного зберігання овочів під час зимового періоду.

      Пральня  відремонтована в 2018 році. Розташована на першому поверсі. В пральні облаштовано два зали: зал для брудної білизни, який обладнаний двома сучасними пральними  машинами-автоматами, та зал  для сушіння та прасування чистої білизни. Стан приміщення та обладнання задовільний.

   На першому поверсі знаходиться комора для зберігання м`якого інвентаря та постільної білизни, яка оснащена стелажами для їхнього зберігання.

3. ЗАГАЛЬНА  ХАРАКТЕРИСТИКА  ІНЖЕНЕРНИХ  МЕРЕЖ

     Всі стелі, стіни, двері, вікна, підлога у  приміщеннях ЗДО знаходяться в задовільному стані, про що свідчать відповідні акти.
       Каналізація, водопостачання, опалювальна система дошкільного  закладу перебувають у належному стані.  Встановлені лічильники  холодної води та електроенергії проходять повірку в строк.
    Каналізація будівлі - централізована. Санітарно-технічний стан системи каналізації задовільний. Адже в 2012р. (при ремонті харчоблоку), в 2016р. (при ремонті кімнати гігієни для дітей) та в 2018р.(при ремонті пральні) проводився частковий ремонт системи каналізації із заміною каналізаційних труб та сантехнічного обладнання. Та система водовідведення постійно потребує чищення каналізаційних колодязів.

Тепломережа

       Теплопостачання будівлі здійснюється локально від котельні ЗДО №4.

    В приміщенні котельної встановлено два стаціонарні котли НІІ – 105. Приміщення котельної  забезпечено достатнім природним світлом, а в нічний час — електричним освітленням.

     Система опалення  двотрубна з галузевою розводкою з насосами перекачування води. Трубопроводи змонтовані зі стальних труб. Теплотраса утеплена, ізоляція магістральних трубопроводів, прокладених в технічному підпіллі знаходиться в задовільному стані. Опалення будівлі  - чавунними  радіаторами у поєднанні з водяною системою. Для запобігання опікам і травмам у дітей опалювальні прилади  огороджені металевими решітками.

     Гідравлічні випробування та промивання системи опалення проводиться щорічно під час підготовки теплової системи до осінньо-зимового періоду. Теплове обладнання, а саме: робочий та резервний котли; електропіддув котла; робочий та резервний насоси перекачування води; вимірювальна апаратура температури та тиску води; система опалення,  знаходяться в задовільному стані. Котельна  обладнана засобами пожежогасіння відповідно до норм на протипожежне устаткування і реманент, установленими Правилами пожежної безпеки в Україні ДНАОП 0.01-1.01-95.

     Температурний режим в приміщеннях ЗДО №4 «Дзвіночок» дотримується.

Водопостачання

        Холодне водопостачання та водовідведення будівлі здійснюється централізовано КП «Злагода» згідно з «Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затверджених правилами Держжитлоком Госту України від 27.06.2008 року № 190 за пропускною спроможністю водопровідного вводу. Трубопроводи пластикові, нові, замінені під час капітальних ремонтів протягом 2012-2018 років. Для здійснення обліку спожитої холодної води в приміщенні  встановлено  два лічильники NOVATOR.  Обладнання та прилади обліку холодної води знаходяться в задовільному стані. А саме, стан водогінної мережі відповідає вимогам  ДСанПіН 2.2.4.-171-10  протокол  №2655  від  19.07.2019 р.                                                                        

     Гаряче водопостачання локальне. Наявні  4 електричних бойлерами для нагрівання води. Подача гарячої води відбувається цілодобово. Гаряча вода використовується на загально побутові потреби закладу

     У закладі облаштовано: санітарний осередок для дітей ( 5 дитячих унітазів з перегородками, 5 умивальників, душ з піддоном); санітарний осередок для працівників ( 1 унітаз, 1 умивальник, ванна, душ); кімната для миття посуду  (6 посудомийних ванн); харчоблок (2 посудомийні ванни); пральня (2 пральні  машини-автомати).

       Вентиляція побутових приміщень – природна та місцева від технологічного обладнання. Система вентиляції в задовільному стані.

Електромережа

     Електропостачання будівлі здійснюється від «Хмельницькобленерго». Електромережа знаходиться в задовільному стані, адже була  повністю оновлена  в 2013 році. Так, в ЗДО №4 наявні 2 розподільчих електричних щита з приладами обліку електричної енергії. Стан розрахункового приладу обліку електричної енергії задовільний.
   Система внутрішнього освітлення закладу складається зі світильників          (32 шт., всі з енергозберігаючими лампами), лінійних люмінесцентних світильників (6 шт. з енергозберігаючими лампами ). Свiтильники надiйно пiдвiшенi до стелi й закриті плафонами. Комутацiйнi коробки закритi кришками. В достатній кількості електровимикачiв i електророзеток заводського виготовлення, які промаркувані за номiнальною напругою.
   Управління освітленням здійснюється в ручному режимі.

  В закладі забезпечино достатню кількість електротехнічних приладів, які знаходяться в задовільному стані.

  Найбільша частка споживання електроенергії в системі внутрішнього освітлення припадає на енергозберігаючі лампи. Найбільшим енергоємним сектором споживання електроенергії є харчоблок, де знаходяться електричні плити, духова шафа, електросковорода та інше технологічне обладнання.
    Усе електрообладнання  заземлено відповідно до вимог розділів Правил улаштування електроустановок (ПУЕ). Так, перевiрка опору iзоляцiї освiтлювальної електромережi в сухих примiщеннях з неелектропровiдними пiдлогами  проводиться не рiдше одного разу на 6 рокiв. В iнших примiщеннях перевiрка опору iзоляцiї електромережi й заземлення устаткування  проводиться щорiчно зi складанням протоколiв.

   На території ЗДО №4 освітлені пішохідні доріжки, вхідні двері, відкриті  ігрові й спортивні майданчики з підводкою електроживлення до стовпів.

   В закладі дошкільної освіти забезпечино  утримання, експлуатацію і обслуговування електроустановок відповідно до вимог чинних нормативних документів та ведеться щоденний  облік  споживання електричної енергії  через програму «Енергобаланс».

Оснащення  ЗДО №4 «Дзвіночок»

- Харчоблок (технологічне обладнання/господарчі товари) - забезпечено на 100%;
- Медичний кабінет (ліки/обладнання/господарчі товари) – практичне функціонування забезпечено;
- Господарчий інвентар -  забезпечено на 100%, потребує оновлення раз на рік через постійну експлуатацію;
- Приміщення ЗДО (меблі, канцтовари, господарчі товари тощо) - забезпечено на 100%, але враховуючи високий рівень експлуатації та амортизації - канцтовари,  миючі та дезінфікуючі засоби, засоби гігієни потребують постійного поповнення;
- Посуд – забезпечено, але постійно потребує поповнення через високу амортизацію: приблизно раз на рік: чашки –100шт, тарілки - 100 шт.

Логін: *

Пароль: *