ЗДО №4, ”Дзвіночок”, Летичів
Хмельницька область, Хмельницький район

Наша історія

Дитинство – найважливіший період
людського життя, не підготовка до майбутнього
життя, а справжнє, яскраве, самобутнє,
неповторне життя.
І від того, яке було дитинство, хто вів дитину
за руку в дитячі роки, що ввійшло до її розуму
з навколишнього світу – від цього значною мірою
залежить, яким стане сьогоднішній малюк».

В.Сухомлинський

Коротка історична довідка

   Історія великої держави починається з історії окремої людини, кожної сім’ї, колективу, підприємства чи установи. Летичівський ясла – садок №4 «Дзвіночок» також є частиною історії нашої країни, рідного Летичева, освітянської родини. А творці цієї історії – люди, колектив ЗДО №4 «Дзвіночок», діти, його вихованці та їхні батьки.

   Ясла – садок №4 «Дзвіночок» відчинив свої двері першим вихованцям в січні 1981 року в приміщенні дитячого будинку ім. С.Кірова. А зустрічала їх перша завідувачка - Савранська Лариса Василівна, педагог з дошкільною освітою, щирого серця, та бажанням зробити заклад найкращим.

                                                          

   Це була енергійна, активна, вимоглива до себе і до своїх колег людина. Більшість працівників дитячого будинку залишилися працювати в ньому, а в дошкільну новостворену сім’ю стали поступово вливатися молоді колеги, які завдяки спільним зусиллям створили неповторне обличчя «Дзвіночка» в дошкіллі Летичівщини.

   На жаль, Лариса Василівна, не встигла свої задуми втілити в життя. Не судилось… Пропрацювавши на цій посаді 13 років – відійшла у вічність.

   З 1994 року по 2005 рік керівництво закладом прийняла Якименко Зінаїда Савівна.

                                                           

«Відмінник освіти України», вона доклала багато зусиль, щоб малятам тут було затишно, щоб вони почувалися, як у рідній домівці. Ставила перед собою за мету дати шанс кожній дитині всесторонньо розвиватися. Зараз, ветеран педагогічної праці на заслуженому відпочинку.

Сьогодні не можна не згадати про людей з творчим вогником і талантом, які все своє життя присвятили дитячому садку. Жодної випадкової людини в «Дзвіночку» не було – тільки ентузіасти.

Яскраву сторінку історії дошкільного закладу відкрили такі працівники, як:

1. Жижикова Людмила Павлівна (перейшла працювати в ЗДО №4) - вихователь з 1981р., вихователь - методист 1985р. – 1991р. (на пенсії);

2. Розвора Надія Миколаївна - вихователь - методист 1991р. – 1993р., вихователь до 2002р. (на пенсії);

3. Гевак Фаїна Миколаївна – вихователь, вихователь - методист 1998р. – 2002р. (на пенсії);

4. Волкова Тетяна Яківна (перейшла працювати в ЗДО №4) - вихователь 1981р. – 1991р. (померла);

5. Брищук Лідія Нікіфорівна (перейшла працювати в ЗДО №4) - вихователь 1981 р. – 1996 р. (на пенсії);

6. Березок Марія Іванівна (перейшла працювати в ЗДО №4) - музичний керівник 1981р. – 1992р. (на пенсії);

7. Васильчик Галина Станіславівна (перейшла працювати в ЗДО №4) - вихователь 1981р. – 1986р. (померла);

8. Голдзіцька Леоніда Станіславівна - вихователь 1986р. – 1999р. (на пенсії);

9. Городиська Інна Миколаївна – старша медична сестра 1981р. – 2003р. (на пенсії);

 10. Швець Тетяна Володимирівна - вихователь 1988р. – 2012р. (на пенсії);

 11. Соловей Валентина Болеславівна – музичний керівник1991р. – 2014р. (на пенсії за вислугою років);

 12. Артемічева Олена Валентинівна – вихователь 2006р. – 2011р. (на пенсії за вислугою років);

 13. Савчук Галина Миколаївна (перейшла працювати в ЗДО №4) - кухар 1981р. – 1993р. (померла);

 14. Шірпал Ніна Климівна (перейшла працювати в ЗДО №4) - кухар 1981р. – 2020р. (на пенсії);

 15.Тисюк Раїса Василівна - кухар 2007р. – 2015р. (на пенсії);

 16. Швець Валентина Григорівна – помічник вихователя 1981р. – 1994р. (на пенсії);

 17. Лященко Надія Степанівна (перейшла працювати в ЗДО №4) - помічник вихователя 1981р. – 1997р. (на пенсії);

 18. Сторожук Тетяна Іванівна - праля 1987р. – 2003р. (померла);

 19. Іванкова Ніна Василівна - помічник вихователя 1985р. – 2012р. (померла);

 20. Соколовська Софія Антонівна - завгосп 1981р. – 1993р. (на пенсії);

 21. Соколовський Аркадій Павлович - водій 1987р. – 1993р. (на пенсії);

 22. Русановська Анторніна Петрівна - завгосп 2010р. – 2013р. (на пенсії);

 23. Кондратюк Андрій Григорович - двірник 2010р. – 2019р. (на пенсії).

З квітня 2005 року ЗДО №4 «Дзвіночок» очолює Марущак Світлана Миколаївна, енергійна, ділова, з новими ідеями, здатна надихати працівників, спрямовувати колектив на злагоджену та плідну працю, адже працює в ЗДО №4 «Дзвіночок» з 1986 року. Світлана Миколаївна – керівник нової формації, про що свідчить креативність, інноваційність, прогресивні погляди та бачення шляхів розв’язання проблем сучасної дошкільної освіти. Вона керівник, який поєднує в собі і вимогливість і демократичність.

Жоден захід районного та обласного рівня не обходиться без Марущак С.М. Під її керівництвом, щороку, педагоги «Дзвіночка» здобувають призові місця на Обласному конкурсі інноваційних технологій «Хмельниччина на шляху реформування», вона є автором наукових статей у багатьох педагогічних виданнях.

                                                              

   Досягнення Світлани Миколаївни не залишилися не поміченими: її нагороджено Грамотою Міністерства освіти і науки України, Грамотами обласного департаменту освіти, обкому профспілки працівників освіти, відділу освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради, обласної, районної, селищної ради. Марущак Світлана Миколаївна була делегатом ІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти від Хмельницької області. В 2008 році її було занесено на районну Дошку Пошани, а в 2011 та 2016 роках колектив Летичівського ясла – садка №4 «Дзвіночок» також був занесений на районну Дошку Пошани.

   Під керівництвом Марущак С.М. творчий колектив працює над розв’язанням науково - методичної проблеми: «Забезпечення якісної освіти дошкільників шляхом формування інноваційної культури педагога як важливого чинника в реалізації Базового компонента дошкільної освіти та Концепції Нової української школи, державних вимог до рівня сформованості життєвої компетентності особистості дитини».


   На посаді вихователя – методиста з 1994 року по 1998 рік та з 2002 року по 2014 рік працювала Бондар Любов Григорівна, талановита людина яка майже тридцять років віддала дошкільній освіті. Вона багато років була керівником Школи творчо працюючих педагогів району. Її майстер – класи із зображувальної діяльності, декоративно - ужиткового мистецтва та дизайну, народних ремесел назавжди запам’яталися учасникам цих зібрань. 

                                              

   Любов Григорівна дуже плідно трудилася над впровадженням Базового компонента дошкільної освіти в Україні та програмно - методичного забезпечення до нього, а ще багато сил приділяла професійному становленню молодих вихователів. Педагог неодноразово була нагороджена грамотами обласної, районної, селищної ради, вона має звання «Старший вихователь». В 2014 році вийшла на пенсію за вислугою років та продовжила працювати в ЗДО №4 «Дзвіночок» на інших посадах.

   З грудня 2014 року по листопад 2015 року естафету організації методичної роботи прийняла вихователь – методист Попова Олена Василівна.

                                                                      

   Олена Василівна уміло організовувала методичну роботу з кадрами, сприяла підвищенню фахового рівня та професійної майстерності педагогів. Мала активну громадську позицію, тому в 2015 році, під час місцевих виборів, її було обрано секретарем Летичівської селищної ради.

   З 2015 року по 2019 рік вихователем – методистом працювала Павлуник Альона Володимирівна, яка докладала багато зусиль для удосконалення професійної майстерністі педагогів.

                                                                   

   Альона Володимирівна згуртовувала колектив на реалізацію творчих завдань виховання і розвитку дитини - дошкільника, використовуючи при цьому безцінні пласти педагогічної спадщини, сучасні досягнення психолого - педагогічної науки та перспективного педагогічного досвіду. Під її керівництвом кожен педагог працював поглиблено у певному напрямку, використовуючи при цьому інтерактивні методи. Її організаторські здібності не залишилися не поміченими. На даний час Павлуник А.В. працює в Управлінні Державної служби якості освіти в Хмельницькій області.

   З січня 2020р. педагогічний процес у дошкільному закладі очолила молодий педагог Шевчук Анна Володимирівна.

                                                                   

   ЇЇ діяльність направлена на пошук нових підходів до моделювання сучасної, ефективної системи методичної роботи з кадрами. При цьому вона ефективно застосовує свої теоретичні професійні знання, розкриваючи творчий потенціал, прояви креативності у педагогів та системного моніторингу рівня їхніх професійних компетенцій. Організаційно - методична робота, яку проводить Шевчук А.В., сприяє збагаченню інтересів, підвищенню кваліфікації педагогів, виробленню ними практичних професійних навичок.


   Летичівський ясла-садок №4 «Дзвіночок» - маленька Країна Дитинства де щоранку чується відлуння голосів маленьких дзвіночків. Голубооких і карооких, пустотливих і тихеньких, допитливих і всезнаючих, таких милих серцю і безкінечно рідних нам дітей. Вони – квіти нашої душі – зростають, тягнуться до сонечка, виплекані дбайливими руками всіх працівників ясла-садка.

   На даний час в «Дзвіночку» функціонує 6 груп, ( 1 група раннього віку, 1 – інклюзивна група, 4 – дошкільних) де здобувають дошкільну освіту 140 малят, в штаті - 35 працівники, 16 з яких – педагоги.

   Створені належні умови для здобуття дітьми якісної дошкільної освіти. Ведеться постійна та планомірна робота щодо модернізації закладу. Так, з метою енергозбереження було перекрито дах будівлі, утеплено фасад, замінено вікна та двері. Зроблений сучасний ремонт кімнати гігієни для дітей, харчоблоку, пральні, які забезпечені необхідним технологічним обладнанням. Садочок повністю укомплектований якісними меблями, твердим та м’яким інвентарем, які відповідають сучасним вимогам щодо естетичного оформлення та облаштування. А до складу ігрового середовища, входять розвивальні осередки.

   В «Дзвіночоку» є технічні засоби навчання, обладнання для презентацій та творчих заходів. У закладі забезпечено доступ до високошвидкісного інтернету та підключено WI-FI.

   Проводиться чітка, систематична, спланована освітня робота з метою формування у дошкільнят знань, умінь, навичок відповідно до їх вікових особливостей, підготовки до шкільного навчання. За інтересами дітей працюють гуртки, як додаткові освітні платні послуги, де малеча має змогу розвивати свої творчі здібності, а досвідчені педагоги ці здібності виявляти. Працює логопедичний пункт для дітей з вадами мовлення. А для роботи з дитиною з особливими освітніми потребами створено команду супроводу.

   Діють пільги та соціальні гарантії для дітей з малозабезпечених та багатодітних родин, дітей учасників АТО.

   В «Дзвіночку» працює злагоджена команда професіоналів - однодумців, здатних творчо розв’язувати будь-яке поставлене завдання. Це ціле сузір’я одержимих цікавими ідеями вихователів: Липко Людмила Володимирівна, Фасенко Тетяна Володимирівна, Воронішина Алла Володимирівна, Сребнюк Ольга Миколаївна, Ніцевич Наталія Йосипівна, Жульова Олена Миколаївна, Буравець Леся Іванівна, Чупринська Олена Іванівна, Тисюк Олеся Володимирівна, Качанюк Світлана Анатоліївна.

   Плідно з дітьми працюють і фахівці, злагоджена професійна діяльність яких сприяє якісній дошкільній освіті. Так, в тому, що вихованці «Дзвіночка» естетично розвиваються є велика заслуга музичного керівника Пачковського Василя Васильовича. Цікаво і змістовно організовує свою роботу із дітьми, які мають вади мовлення, вчитель - логопед Труфман Любов Василівна. Надає психологічну допомогу практичний психолог Сергеєва Оксана Петрівна. Всю фізкультурно - оздоровчу роботу в дошкільному закладі здійснює інструктор з фізкультури Білоус Тетяна Василівна.

   Надійними соратниками і помічниками педагогів є помічники вихователів, які дарують дітям свою мудрість, життєвий досвід, своєю невтомність і терпіння це: Єленкова Наталія Панасівна, Кучер Катерина Дмитрівна, Синявська Інна Романівна, Колодій Антоніна Анатоліївна, Пікало Ольга Григорівна, Поплінська Анелія Мартинівна. А наводить лад у залі, коридорах Іськова Альона Андріївна.

   На належному рівні організовує лікувально – профілактичну роботу старша медична сестра Черевань Галина Анатоліївна.

   Докладає максимум зусиль, щоб перебування хлопчиків і дівчаток в дошкільному закладі було ситим, безпечним, затишним і обслуговуючий персонал. Задля цього стараються: завгосп Сірик Тетяна Миколаївна, працівники кухні: кухарі Верміяш Інна Григорівна та Деменчук Олена Миколаївна, підсобний робітник Бандар Любов Григорівна, каштелян Кудинська Людмила Іванівна, оператор прання білизни Макотерська Ольга Іванівна, двірник Орловський Віолет Анатолійович, кочегар Бондар Віктор Олексійович, сторожі Прохорчук Валентина Володимирівна та Кучер Сергій Вікторович.

   Садочок розташований в центрі міста і оточений природою, яка дивує своєю красою дітей та дорослих. Особливою гордістю закладу є сучасний ландшафтний дизайн території. Озеленені ділянки займають значне місце. Групові майданчики відділяються від автомагістралі яблуневим садом, мешканцями якого є чудові казкові герої, витвори фантазії і таланту наших працівників та батьків.

   Весь колектив докладає максимум зусиль, щоб територія була привабливою та доглянутою. Адже це водночас і візитна картка нашого ЗДО №4 і невід’ємна складова освітнього простору.

   Тому, на території «Дзвіночка», площею 1,5 га., створено еколого – розвивальне середовище «Екологічна стежина» відповідно до особливостей природного довкілля.

   Також, на території дошкільного закладу обладнані 7 окремих ігрових майданчиків із зеленими насадженнями для кожної вікової групи та спортивний майданчик. Це місце ігор, прогулянок і занять. Тому для забезпечення здорових умов перебування на свіжому повітрі малят, а також для розумного та цікавого проведення дозвілля в колективі своїх однолітків, встановлено: павільйони, пісочниці, ігрове, спортивне обладнання, яке вдало доповнено нестандартним ігровим обладнання виготовленим та встановленим при допомозі батьків.

   Отже, розвиток Летичівського ясла - садка №4 «Дзвіночок» не припиняється з досягненням певного результату, це безперервний процес пошуку нових ідей та нестандартних рішень. Тому, що в садочку працює дуже гарний колектив однодумців: педагоги, технічні працівники – кращі з кращих, фанати своєї справи, які люблять дітей, дарують їм свою енергію, знання, які усвідомлюють спільну відповідальність, мають вміння, бажання та добру волю.

   А головне наше досягнення – дитячий сміх, що не змовкає протягом довгих десятиліть! Ми пишаємось тим, що змогли виховати в стінах «Дзвіночка» хороших людей, здатних прийти на допомогу, які стали дбайливими батьками та справжніми громадянами рідної країни.

Логін: *

Пароль: *